Sport

Superkompjuteri parashikon fituesin e Premierligës

Një superkompjuter ka parashikuar fituesin e Premierligës pasi Cristiano Ronaldo është duke shkëlqyer te Manchester United.

“CIES” ka përdorur model të statistikave për të parë fituesin e pesë ligave evropiane, transmeton lajmi.net.

Faktorët që janë përdorur në këto modele ishin eksperienca e lojtarëve, investimet në skuadra dhe paraqitjet në vitin e fundit.

Sidoqoftë, pavarësisht formës së mirë që Man United është duke kaluar me CR7, favoriti sipas këtij superkompjuteri duket që është Manchester City.

“Djajtë e Kuq” do renditën në pozitën e dytë, ndjekur nga Liverpool dhe Chelsea.

Kurse, skuadra e Milot Rashicës, Norwich City, bashkë me Watford City dhe Newcastle United pritet të bien në Championship.

Renditja e plotë.

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit