Sport

Superkompjuteri parashikon fituesin e Ligës së Kampionëve

Superkompjuteri nga specialistët FiveThirtyEight ka parashikuar se kush do të jetë fitues i Ligës së Kampionëve.

Manchester City konsiderohet të jetë favoriti për të fituar Ligën e Kampionëve, 45 për qind favorit, e ndjekur nga Real Madrid 1 për qind dhe përqindje të njëjtë ka edhe skuadra e drejtuar nga Thomas Tuchel, Chelsea.

Në anën tjetër, PSG vlerësohet vetëm 10 për qind të dalë fituese e Ligës së Kampionëve në fund të edicionit.

Postime të ngjajshme
Sport

Ka gol në finalen, Dukagjini – Llapi

Sport

Milani me një këmbë në Ligën e Kampionëve

Sport

Formacionet zyrtare: Dukagjini – Llapi

Sport

Ylli i Kosovës bën debutimin në Bundesliga me Schalken