Sport

Super transfer, Marclei Santos realizoi sot dy gola për Arbërinë

Marclei Santos e ka filluar aventurën e tij tek Arbëria me formë të lartë.

Sulmuesi brazilian pati paraqitje të mira edhe në Antalia, por golin e gjeti edhe në Kosovë, shkruan Gazeta Olle.

Ish-sulmuesi i Feronikelit realizoi sot dopietë për skuadrën e re.

Ai shënoi të dy golat në fitoren e Arbërisë përballë Vëllaznimit.

Fillimisht Marclei shënoi me një goditje të saktë me kokë, e pastaj ishte më i shpejti në zonë dhe realizoi pas huqjes së penalltisë nga Gresild Lika.

Arbëria beson se tek Santos ka gjetur “bomberin” i cili do i mbajë ata në një pozitë komode dhe larg rrezikut në tabelë.

Postime të ngjajshme
Sport

Tjetër gol në ndeshjën, Arbëria – Feronikeli

Sport

LIVE SUPERLIGA: Ka gol në ndeshjën, Arbëria – Feronikeli

Sport

LIVE SUPERLIGA: Ky është rezultati momental në ndeshjet, Drenica – Gjilani dhe Arbëria – Feronikeli

Sport

LIVE SUPERLIGA: Drenica – Gjilani dhe Arbëria – Feronikeli