Sport

Super ndeshje në Ligën e Parë, katër sfida zhvillohen në Grupin A dhe dy të tjera në B

Liga e Parë e Kosovës do të vazhdoj edhe sot me ndeshjet e xhiros së parë.

Në program sot janë për tu zhvilluar plot gjashtë ndeshje në Ligën e Parë të Kosovës, ku katër nga to luhen në Grupin A dhe dy të tjera në Grupin B.

Onix dhe Vëllaznimi janë dy skuadrat që janë përforcuar më së shumti këtë edicion dhe do të përballen qysh në xhiron e parë.

A&N gjithashtu si një nga skuadrat më të përforcuara pret Drenasin, Istogu është nikoqir i Trepçës, derisa Besa luan në udhëtim te Rahoveci.

Në Grupin B do të zhvillohen vetëm dy ndeshje ditën e sotme. Në Prishtinë zhvillohet derbi lokal mes Ramiz Sadikut dhe 2 Korrikut,d erisa në Fushë Kosovë, skuadra e Fushë Kosovës pret Kikën.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar