Sport

Super ndeshje na presin këtë vikend në Ligën e Parë

Fundjava në Ligën e Parë do të sjellë duele të nxehta në Grupin A dhe B të javës së 23-të.

Javën hapëse në Grupin A do ta nisin takimet Istogu – Liria dhe Drenasi – Trepça. Ndërsa të dielen përballen Onix – Malisheva, A&N – Dukagjini dhe Vushtrria – Vëllaznimi.

Kurse në Grupin B xhiron e 23-të e hapin ndeshjet 2 Korriku – Vitia, Flamurtari – Dardana dhe KEK-u – Ramiz Sadiku.

Ndërkoh ditën e diele lideri i ligës Ulpiana udhëton për t’u përballur me skuadrën e Ferizajit, që po kalon në një krizë të thellë, por në fushë po tregon lojëra të mira.

Po të njëjten ditë takohen edhe Vllaznia me Kikën

Liga e Parë – Java e 23-të

E shtune (17 prill) – 15:00

Istogu – Liria

Drenasi – Trepça

E diele (18 prill) – 15:00

Onix – Malisheva (Brestovik)

Vushtria – Vëllaznimi

A&N – Dukagjini

Grupi B

E shtune (17 prill) – 15:00

2 Korriku – Vitia

KEK-u – R.Sadiku

Flamurtari – Dardana

E diele (18 prill) – 15:00

Ferizaji – Ulpiana

Vllaznia – Kika

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s