Sport

Super Lirim Kastrati me një super gol i jep epërsinë Kosovës

Kanë kaluar rreth 30 minuta në ndeshjen e sontme mes Kosovës dhe Moldavisë.

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll po e zhvillon sonte ndeshjen e fundit në kuadër të këtij cikli në Ligën e Kombeve, raporton “Zeri.info”.

Pas 30 minutash, Kosova e ka shënuar golin e epërsisë përmes Lirim Kastratit në minutën e 31-të.

Ndeshja në fjalë është e vlefshme për Ligën C të Kombeve, grupi 3.

Në rast të fitores, “Dardanët” do ta siguronin qëndrimin në Ligën C të Kombeve. /

Postime të ngjajshme
Sport

Po bënë historinë me Ballkanin, Mirlind Daku tregon çelësin e suksesit

Sport

Zyrtare: Finalja e kompeticionit të madh evropian do të zhvillohet në 'Air Albania'

Sport

Pele shkruan postim zemërthyes një javë pas vdekjes së Maradonës

Sport

Kundërshtarët jo se jo, por as në stërvitje nuk po mundin ta ndalin Almir Kryeziun