Sport

Super Liga Evropiane: Mesut Ozil dërgon mesazh të fortë

Krijimi i Superligës Evropiane pa dyshim se ka krijuar shumë polemika.

Për të ka reaguar edhe mesfushori Mesut Ozil, i cili shprehet kundër, shkruan Gazeta Olle.

https://blicmedia.net/zyrtare-uefa-aprovon-ndryshimet-ne-ligen-e-kampioneve/

“Fëmijët rriten duke ëndërruar të fitojnë Kupën e Botës dhe Ligën e Kampionëve – jo ndonjë Superligë. Kënaqësia e lojërave të mëdha është se ato ndodhin vetëm një ose dy herë në vit, jo çdo javë. Vërtetë e vështirë për tu kuptuar për të gjithë tifozët e futbollit atje” shkruajti Ozil.

Postime të ngjajshme
Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të

Sport

Joshua – Fury, konfirmohet data e duelit të shumë pritur

Sport

Zbulohet cili do të jetë transferimi i parë i Barcelonës