Sport

Super fundjavë me ndeshjet e xhiros së pestë në Superligë

Java e pestë në futbollin kosovar pritet që të sjell ndeshje tejet interesante.

Sipari i kësaj xhiro hapet të shtunën me takimin Besa – Trepca ’89, që luhet në Brestovik të Pejës, shkruan Gazetasheshi.com.

Të dielën prej 13:30 luhet kryendeshja e fundjavës ndërmjet Feronikelit dhe Dritës.

Një orë e gjysmë më vonë në Suharekë e Prishtinë luhen dy ndeshje tjera interesante, Ballkani-Drenica dhe Prishtina-Llapi.

Kjo xhiro mbyllet të hënën me përballjen mes Gjilanit dhe Arbërisë.

XHIRO 5

E shtunë
Besa – Trepca ‘89 15:00

E diel
Feronikeli – Drita 13:30
Ballkani – Drenica 15:00
Prishtina – Llapi 15:00

E hënë
Gjilani – Arbëria 15:00

Postime të ngjajshme
Sport

Djali i Kujtim Shalës vazhdon me formën e mirë, shënon në Gjermani

Sport

Ballkani nuk di për humbje në Suharekë që 550 ditë, ja cila skuadër e mposhti e fundit

Sport

Juventus – Barcelona: Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes më të zjarrtë të mbrëmjes në Ligën e Kampionëve

Sport

Brugge - Lazio: Publikohen formacionet zyrtare, ky është vendimi për Vedat Muriqin