Sport

Super Bernardi, shënoj dy gola dhe ja siguroj barazimin e artë skuadrës së tij

Bernard Berisha është duke kluar në formë fantastike këtë sezon me skuadrën e tij, Akhmat Gorzny.

Kosovari në ndeshjen e sotshme kundër Zenitit arriti të shënoj dy gola në barazimin 2:2, transmeton Indeksonline.

Ai u paraqit për 77 minuta dhe u vlerësua me notën 8.2 nga “Sofa Score”. Kosovari ishte futbollisti I dytë më notën më të lartë në fushë.

Berisha kompletoj 3 driblime, arriti të fitoj 7 duele, fitoj 3 faul, 1 pasim kyq dhe dy goditje në drejtim të portës.

Postime të ngjajshme
Sport

Lushtaku reagon pas rezultateve të fundit të Drenicës

Sport

Stadiumi kosovar e merr emrin e dëshmorit të luftës së fundit në Kosovë

Sport

Holanda – Kosova, formacionet zyrtare

Sport

Genc Nuza e ndanë drejtësinë në këtë super ndeshje