Sport

Super asist nga Milot Rashica (VIDEO)

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Werder Bremen ka barazuar rezultatin ndaj Dusseldorf-it me fillimin e pjesës së dytë. Eggestein në minutën e 47′ ka shënuar për1-1, por protagonisti i gjermanëve ishte shqiptari Milot Rashica. 

Sulmuesi bëri gjithçka mirë në krahun e majtë, fitoi një top dhe krosoi në mënyrë përfekte për shokun e tij të ekipit. Pasimi ishte përfekt dhe Eggestein duhej vetëm ta dërgonte në rrjetë. Shqiptari e nis sezonin aty ku e la, në formë të mirë dhe si protagonist! 

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv