Sport

Sulmuesi kosovar shënon për Bayern Munich

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Sulmuesi me origjinë kosovare i Bayern Munich ka shënuar në ndeshjen devbutuese me ekipit e dytë të bavarezëve ndaj Chemnitzer FC, dhe pak sekonda më pas është shtrirë në tokë pasi është dëmtuar gjatë aksionit të golit.

Leon Dajaku, i lindur në Gjermani, por me origjinë kosovare, është 18 vjeç dhe i është bashkuar kampionëve në fuqi të kampionatit gjatë kësaj vere dhe aktualisht aktivizohet te skuadra e rezervave.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv