Sport

Sulmuesi i njohur afër marrëveshjes me Ballkanin

Gazetasheshi.com mëson se Theophilus Solomon është shumë pranë kalimit në klubin e Ballkanit.

“Për shkak të komplikimeve të dokumentacionit të nevojshëm, NK Istria 1961 dhe lojtari Theophilus Solomon ranë dakord të ndërpresin kontratën”, shkruhet në komunikatën zyrtare të klubit NK Istria 1961.

25 vjeçari është një lojtar shtatë-lartë, i cili luan në pozitën e sulmuesit të qendrës por mund të ambientohet edhe si anësor i majtë.

Pas largimit të Mirlind Dakut, skuadra nga Suhareka është përforcuar në pozitën e sulmit duke transferuar Albion Rrahmanin dhe tani është afër marrëveshjes me Solomon.

Solomon ka luajtur në të kaluarën për klubin e njohur shqiptar, KF Partizani.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar