Sport

Sulmuesi i Arsenalit hospitalizohet pasi u infektua me sëmundjen e malarias

Pierre-Emerick Aubameyang përmes një postimi në profilin e tij në ‘Instagram’ ka konfirmuar se është sëmurë nga malaria.

Sulmuesi i Arsenalit, i cili nuk po kalon në formë të mirë këtë sezon, ka konfirmuar se ka marrë sëmundjen e Malarias derisa ishte në detyrë me Kombëtaren e Gabonit.

“Çkemi djema, faleminderit për të gjitha mesazhet dhe thirrjet”, tha ai.

“Fatkeqësisht kam marrë sëmundjen e Malarias deri sa isha me Kombëtaren e Gabonit javët e kaluara”, shtoi ai.

“Kam qëndruar në spital ditët e fundit këtë javë dhe jam duke u ndjerë më mirë dita e ditës”.

“Falënderoj doktorët që gjurmuan sëmundjen dhe e trajtuan shpejtë. Nuk u ndjeva mirë në javët e fundit, por do të kthehem më i fortë se kurrë. Sot do të shikoj ndeshjen e bashkëlojtarëve. Shkojmë Arsenal!”, përfundoi Pierre-Emerick Aubameyang.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s