Lajme

Sulmohen dy punonjës mjekësorë në QKUK

Gjatë ditës së djeshme në Qendren Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) është raportuar se një person ka sulmuar dy persona të stafit mjekësor, shkruan Express.

Lajmi është bërë i ditur nga Policia e Kosovës, e cila permes raportit 24 orësh ka dhënë detaje të sulmit ndaj personave të stafit mjekësor.

Një person i dyshuar pasi që i njëjti si pasoj e një rasti që kishte pasur, ka penguar dhe sulmuar një grua dhe një burrë pjesë e stafit mjekësor.

“QKUK, Prishtinë 17.04.2021-16:00. Raportohet se një i dyshuar mashkull kosovar në njërën klinikë, pasi që i njëjti si pasoj e një rasti që kishte pasur, i kishte penguar dhe sulmuar një femër dhe një mashkull kosovar staf mjekësor . Viktimat nuk kanë marre tretman mjekësor .Pas intervistimit në konsultim me prokurorin rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.

Postime të ngjajshme
Lajme

Kompania që transportoi kokainën dhe pronarët e saj

Lajme

A është çmimi arsyeja që Kosova ende nuk ka blerë asnjë vaksinë?

Lajme

Ndodhë në Kosovë: Vetura për pak sa nuk i shtyp publikun që shikonin garat

Lajme

Këta janë të arrestuarit në aksionin e sotëm ku u kapën 400 kg kokainë