Sport

Suedia publikon listën për ndeshjet e muajit tetor

Zlatan Ibrahimovic është i përfshirë në listën e Suedisë për ndeshjet e muajit tetor. Janne Anderson ka përfshirë edhe sulmuesin e Milanit për ndeshjen me Kosovën në kuadër të eliminatorëve për kualifikimet e Kupës së Botës “Katar 2022”.

Suedia në muajin tetor do të luaj dy ndeshje dhe që të dyja do t’i zhvilloj në shtëpi me saktësisht në stadiumin “Solna Arena”, ku me 9 tetor do të luaj ndaj Kosovës, ndërsa tri ditë me vonë ndaj Greqisë.

Ibrahimovic është rikthyer në përfaqësuesen suedeze, pasi që nga muaji mars nuk ishte paraqitur shkak një lëndimi. Por, sulmuesi në fakt me Kosovën është ndeshur në Prishtinë, ndeshje kjo e fituar nga suedezët me rezultat prej 3:0.

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf