Sport

Suedia i paguan të gjitha shpenzimet kombëtares sonë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Pavarësisht se do të jenë kundërshtarë në fushë, shteti Suedez ka bërë një gjest të jashtëzakonshëm për Federatën e Futbollit të Kosovës.

Kombëtarja e futbollit nga ky vend skandinav ia ka mbuluar të gjitha shpenzimet Kosovës që të luajnë ndeshjen miqësore të dielën në Katar.

Këtë e ka konfirmuar kryetari i FFK-së Agim Ademi.
Sipas tij, Federata e Futbollit të Suedisë dhe ajo e Kosovës kanë një miqësi të kahershme dhe një bashkëpunim të mirë me njëra tjetrën.

“Suedia në vazhdimësi është treguar shumë miqësore dhe ka mbështetur përfaqësuesen e Kosovës në futboll, në forma të ndryshme. Kësaj here kanë treguar bujari ndaj ekipit të shtetit tonë duke na mbuluar të gjitha shpenzimet e udhëtimit dhe akomodimit në Katar përkundër që në këtë ndeshje miqësore do të ballafaqohemi pikërisht me Suedinë”, ka thënë Ademi për inFokus.

Ai ka shtuar se nuk është në dijeni se si po komentohet udhëtimi i dardanëve në Katar dhe informatat që po qarkullojnë në media lidhur me shpenzimet.

Megjithatë, ai është shprehur i bindur që do të kthehen në Kosovë me një ekip të përgatitur mirë për sfidat e radhës.

“Nuk merremi me spekulimet e inatet e individëve të caktuar lidhur me punën tonë. Qëllimi ynë është ta përfaqësojmë Kosovën dhe të vazhdojmë me sukseset e djelmoshave tanë siç kanë treguar deri më tani. Nga Katari do të kthehemi më të përgatitur për sfidat që na presin”, është shprehur Ademi.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv