Sport

Suedi – Kosovë, për vetëm tri orë rekord i shitjeve të biletave

Përfaqësuesja e Kosovës do të luaj ndeshjen e parë në muajin tetor në udhëtim te Suedia.

Dardanët do të jenë mysafirë të skandinavëve në ndeshjen që pritet të zhvillohet më 9 tetor.

E tanimë biletat kanë dal në shitje për këtë takim dhe janë shitur gjysma e tyre për një kohë rekord.

Ka qenë Federata e Futbollit të Suedisë që ka njoftuar se vetëm për tri orë janë shitur 21,834 bileta.

Ndeshja mes Suedisë dhe Kosovës do të zhvillohet në Friends Arena në Stockholm, stadium që ka kapacitet prej 54,329 personave.

Gjithsesi për vetëm tri orë tanimë janë shitur thuajse gjysma e biletave, ku besohet se një numër i madh që kanë blerë bileta janë tifozë shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë në Suedi.

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit

Sport

Faza e dytë starton në mesjavë, vëmendja në Gjilan!