Sport

Suarez: Telefonata ime me Koemanin zgjati vetëm 40 sekonda

Luis Suarez ka zbuluar se biseda e tij telefonike me Ronald Koemanin për të ardhmen e tij në Barcelonë kishte zgjatur vetëm 40 sekonda.

Sulmuesi i Atletico Madridit Suarez ka treguar se kur trajneri i Barelonës Ronaldo Koeman i kishte thënë se ai nuk ishte në planet e tij në verën e vitit 2020, biseda telefonike kishte mbaruar pas vetëm 40 sekondave.
34-vjeçari iu hakmor Koemanit fundjavën e kaluar, duke shënuar gol në fitoren e Atleticos 2:0 kundër Barcelonës në La Liga.

“Telefonata e Koemanit për të më treguar mua (se nuk isha në planet e tij) zgjati vetëm 40 sekonda. Nuk është ajo mënyra se si duhet t’i thuash lamtumirë një legjende”, the Suarez.

“Së pari ai më tregoi se nuk isha në planet e tij dhe pastaj më tha se, nëse nuk do ta zgjidhja çështjen e kontratës, do të luaja kundër Villarrealit”, tregoi ai.

“Atij i mungoi personaliteti për të më treguar qartazi se nuk më donte në ekip apo se ishte në fakt klubi që nuk më donte më”, shtoi ai.

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit