Sport

Suad Sahiti bëhet me skuadër të re

Ish-futbollisti i Rabotniçkit dhe Skënderbeut, Suad Sahiti ju ka dhënë fund spekullimeve rreth të ardhmes së tij, duke nënshkruar me skuadrën boshnjake të Zrinjskit, njofton “infOSport.mk”.

Zrinjski u paraqit mjaft mirë këtë edicion në garat e Liga Europa, aty ku u eliminuan në raundin e tretë nga skuadra qipriote e APOEL, edhe atë vetëm pas penalltive.

Suad Sahiti ishtë një futbollist i lirë, pasi nuk rinovoi kontratën me ekipin polak të Visla Plok.

Sahiti u zhvillua si lojtar me fanellën e Ramiz Sadikut, pastaj Hajvalisë, ndërsa luajti edhe me Rabotniçkin, Skënderbeun, Larisën dhe së fundmi Visla Plok.

Postime të ngjajshme
Sport

EKSKLUZIVE: Trepça ’89 transferon sulmuesin e Gjilanit

Sport

Rikthehet mbrojtësi shqiptar, gati për debutim në Serie A

Sport

Formacionet zyrtare: Celtic – Milan

Sport

Prince: Kosova është vend i bukur me njerëz të sjellshëm, nuk kam frikë nga përballja me Dakun