Lajme

Stuhia ‘Krosa’ godet Japoninë, 1 i vdekur 49 të plagosur

-ADVERTISEMENT-
bbc.com
-Advertisement-

Një person ka vdekur ndërsa 49 të tjerë janë plagosur në Japoni nga stuhia tropikale ‘Krosa’.

Stuhia goditi dje Japoninë ku Hiroshima është vendi më i goditur. Më shumë se 400.000 persona janë evakuar.

Rreth 800 fluturime dhe udhëtime me tren janë anulluar duke shkaktuar një kaos në udhëtime gjatë pushimeve verore. Sipas raportimeve të mediave, stuhia është nisur drejt veriut të Japonisë.

Viktima e vetme e regjistruar deri tani është një 82 vjeçar i cili ra në det të enjten në mëngjes, ndërsa lëvizte me varkë mes erërave të forta.
BBC.com

bbc.com

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat