Blic Plus

Studimi i frikshëm, edhe pse të martuara, gratë kanë një partner “rezerve”

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Një studim në Britaninë e Madhe, ka befasuar shumë.

Sipas studimit rreth 50 përqind e grave të cilat janë në një marrëdhënie, kanë një listë me emrat e burrave të cilët mund të shërbejnë si partnerë potencialë në rast ndarjeje nga partneri aktual.

Në studim morën pjesë rreth 1 milionë gra dhe vajza dhe u arrit në përfundimin se pjesa më e madhe e burrave “ rezervë”, janë miq të vjetër të vajzave që gjithnjë kanë treguar interes për ta.

Pjesa tjetër vjen nga burrat që mund të ketë takuar rastësisht në jetë, si përshembull burrat që ka takuar në shkollë, apo në punë.

Gjithashtu rreth 10 përqind e grave ka thënë se “ plani B”, u është betuar atyre për dashuri të përjetshme.

Vajzat dhe gratë kanë thënë në studim se meshkujt “rezervë”, janë aq të dashuruar pas tyre sa do të linin çdo gjë për to.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Blic Plus

Nuk do ta besoni sa paguhet Arbana për një muaj

Blic Plus

Faton Peci i çon “selam” nga Istogu Bekë Berishës...

Blic Plus

Merkel jep lajmin e madh, Kjo vlen edhe për Shqiptarët që jetojnë në Gjermani

Blic Plus

Letra prekëse e një babi të varfër për të pasurin që ia gërvishti veturën