Sport

Strakosha pritet t’i bashkohet skuadres angleze gjatë janarit

Thomas Strakosha tashmë në dy sezonet e fundit është duke kaluar në një periudhë të vështirë te Lazio.

Portieri shqiptar është zëvendësuar nga Pepe Reina, duke pasur kështu shumë pak minuta në portën e klubit nga kryeqyteti italian.

Por, e gjitha kjo duket se do të përfundojë. Sipas The Sun, për 26-vjeçarin ka shfaqur interesim Newcastle, të cilët dëshirojnë të bëjnë revolucion në futbollin anglez fal pronarëve të ri.

Ky transferim mund të ndodh në janar, pasi klubi anglez nuk dëshiron të pres më shumë.

Strakosha është pjesë e Lazios që nga sezoni 2014/15 dhe ka mbrojtur në 192 ndeshje në të gjitha garat.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *