Sport

Strakosha drejt largimit nga Lazio, ky pritet të jetë klubi i radhës

Thomas Strakosha është futur në vitin e fundit të kontratës me skuadrën italiane Lazio.

Portieri shqiptar nuk ka pranuar ende vazhdimin e kontratës, përkundër që Lazio i ka ofruar rinovimin.

Shumë skuadra të njohura janë duke monitoruar situatën e shqiptarit dhe duan transferimin e tij në afatin kalimtar veror si transferim të lirë.

Edhe pse u përfol për një marrëveshje në parim mes tij dhe Lazios, është Interi që është futur në lojë për shqiptarin.

Drejtori i përgjithshëm i Neroazzurëve, Giuseppe Marotta e pëlqen shumë shqiptarin dhe po kërkon transferimin e tij në Giuseppe Meazza.

Strakosha ndodhet në listën e Marottas së bashku me portierin e Ajaxit, Andre Onana si zëvendësues adekuat të Samir Handanovicit.

Portieri slloven po e luan sezonin e fundit te Interi dhe në verën e vitit 2022 pritet të largohet nga kampioni në fuqi i Italisë.

Postime të ngjajshme
Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit

Sport

Shqipëria pritet t’i bëjë ftesë super mesfushorit nga Kosova