Sport

Steven Gerrard, afër rikthimit në Premierligë

Legjenda e Liverpoolit, Steven Gerrard, mund të rikthehet në Premierligë, por kësaj radhe si trajner, shkruan Zeri.info.

Gerrard aktualisht është trajner i Rangers, por që mund të largohet në ditët e ardhshme.

Siç raporton “MailSport”, Aston Villa tashmë ka filluar bisedimet me Gerrardin për të marrë drejtimin e skuadrës, e cila pak ditë më parë e shkarkoi trajnerin, Dean Smith, pas rezultateve jo të mira.

Përveç Gerrardit, Aston Villa në listë ka edhe emra si: Ralph Hasenhuttl, Thomas Frank, Kasper Hjulmand, Lucien Favre dhe Paulo Fonseca.

Megjithatë, Gerrard kryeson listën e klubit dhe duan të marrin një përgjigje të shpejt nga ai.

Related posts
Sport

Ofendoi gjyqtarin, dënohet Nderim Nexhipi

Sport

Kalvin Phillips bën zgjedhjen mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit

Sport

Dhjetë klubet me vlerën më të madhe

Sport

Faza e grupeve në Ligën e Evropës përmbyllet sonte: Këto janë 16 ndeshjet, vëmendja në Napoli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *