Sport

Statistikat tregojnë, kjo është skuadra më e suksesshme angleze

Liverpool është skuadra që ka fituar më së shumti pikë se çdo ekip tjetër anglez që nga fillimi i Premierligës.

“The Reds” kanë mbledhur 15,377 pikë në 117 sezone, duke treguar se janë pa dyshim klubi më dominues në historinë e futbollit anglez, përcjell lajmi.net.

Manchester United gjenden në pozitën e dytë, me vetëm 25 pikë më pak sesa rivali i përjetshëm Liverpool.

Everton janë rritur me lavdinë e tyre në të kaluarën, duke u ulur në vendin e 4-të pas Arsenalit.

Lista e plotë e klubeve, sezonet në të cilët ata kanë luajtur dhe sa pikë kanë fituar në total.

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina testohet për COVID-19, e merr një lajm të mirë para finales së nesërme

Sport

Momenti kur bashkëlojtarët ia prishin gjumin Messit për ta uruar për ditëlindje

Sport

Ndryshohet orari i ndeshjes së Dritës, ja kur luan me Deçiqin

Sport

Kodraliu largohet nga KEK-u