Sport

Statistikat: Top shënuesit dhe lojtarë me më shumë minuta te Llapi

Llapi ka publikuar statistikat në bazë të paraqitjeve, golave, asistimeve dhe minutave të luajtura gjatë edicionit 2020/21.

Lojtari që ka shënuar më së shumti gola është Ahmed Januzi që ka gjetur rrejtën gjithsej nëntë herë.

Pas tij me shënime vijnë Edon Sadriu (7), Arbnor Ramadani (6) dhe Elves Preninçi (6).

Pikërisht ky i fundit, mbrojtësi nga Shqipëria është lojtari me më shumë paraqitje te Llapi, gjithsej 37, aq sa ka vetëm edhe Edon Sadriu.

May be an image of 19 njerëz, people standing dhe ambiente të jashtme

Por sa i përket minutave Prençi ka zhvilluar gjithsej 3339 minuta, larg më shumë se të tjerët.

Pas tij sa i përket minutave pas tij vijnë Ardit Peposhi, Arbnor Ramadani, Kushtrim Shabani dhe Benjamin Emini.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë