Sport

Statistikat e ndeshjes Prishtina – Drita: Cila skuadër ka më shumë fitore

Prishtina dhe Drita, do të takohen për të tretë herë radhazi sot në “Fadil Vokrri”.

Prishtina kundrejt Dritës nuk ka pësuar humbje në katër ndeshjet e fundit, duke luajtur tre herë baras dhe duke fituar ndeshjen e fundit për Superkupë.

Dy skuadrat, jashtë kampionatit apo për Kupë, janë ndeshur vetëm tre herë, më 2002/03 Prishtina kishte kaluar tutje në gjysmëfinale pas dy ndeshjeve (2:1/1:1) dhe në finalen e Kupës më 2016 ku kishte triumfuar Prishtina, 2:1.

 

Në 51 përballje, Prishtina ka 22 fitore kundrejt 19 barazimeve dhe 10 fitoreve të Dritës me goldallim +27, 67:40.

Prishtina nuk ka pësuar humbje në 11 ndeshjet e fundit zyrtare në tre garat zyrtare duke arritur 8 fitore dhe 3 barazime me golaverazh, 24:7.

Postime të ngjajshme
Sport

Tigrat e Zi kërkojnë dorëheqjen nga Klodian Duro

Sport

SUPERLIGA: Mbyllen me këto rezultate takimet, Feronikeli - Drenica dhe Besa - Arbëria

Sport

SUPERLIGA LIVE: Feronikeli - Drenica dhe Besa - Arbëria, mbyllen pjesët e para

Sport

Superliga Live: Feronikeli – Drenica, Besa – Arbëria