Sport

Statistikat e Bledi Shkëmbit në futbollin kosovar në kohën kur kishte drejtuar Lirinë e Prizrenit

Bledi Shkëmbi është emëruar trajner i Ballkanit pasi klubi suharekas e shkarkoi nga kjo pozitë Ismet Munishin ditë më parë.

Ballkani e ka zyrtarizuar gjatë ditës së sotme trajnerin nga Shqipëria në pozitën e kryetrajnerit, shkruan “Zeri.info”.

Shkëmbi e njeh futbollin kosovar pasi më parë ka drejtuar Lirinë e Prizrenit.

41-vjeçari kishte drejtuar klubin me “nam” në futbollin kosovar në 33 ndeshje, duke zënë vendin e shtatë në tabelë.

Në 33 ndeshje, korçari kishte regjistruar 13 fitore, nëntë barazime dhe 11 humbje.

Postime të ngjajshme
Sport

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak

Sport

Limani me një premtim të madh për tifozët e Dritës para ndeshjes me Prishtinën

Sport

Këto janë ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë Prishtina në Turqi

Sport

Këta janë kundërshtarët që Drita do të përballet në ndeshjet miqësore në Turqi