Sport

Stadiumi kosovar e merr emrin e dëshmorit të luftës së fundit në Kosovë

Skuadra e futbollit Lugu i Baranit ka njoftuar sot se se Kuvendi Komunal në Pejë e ka emëruar stadiumin në Baran me emrin e dëshmorit të kombit, Rifat Shala, shkruan “Zeri.info”.

Me 28 vota për dhe asnjë kundër nga sot stadiumi ku luan Lugu i Baranit do të quhet “Rifat Shala”.

Njoftimi i plotë i skuadrës Lugu i Baranit:

NJOFTIM

Me 28 vota pro dhe asnje kunder sot Asambleja Komunale ne Pejë votoj propozimin per emertim te stadionit Rifat Shala në Baran, Mirenjohje dhe falenderim per te gjithe.

 

Postime të ngjajshme
Sport

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak

Sport

Limani me një premtim të madh për tifozët e Dritës para ndeshjes me Prishtinën

Sport

Këto janë ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë Prishtina në Turqi

Sport

Këta janë kundërshtarët që Drita do të përballet në ndeshjet miqësore në Turqi