Sport

Stadiumi i skuadrës së Ligës së Parë bëhet me ndriçim

Ferizaji, përveç organizimit mbrenda skuadrës, ka marrë edhe një tjetër lajm të mirë, shkruan Gazetasheshi.com.

Bordi drejtues i skuadrës ua ka bërë edhe me të lehtë përgatitjet dhe zhvillimin e ndeshjeve edhe në mbrëmje, pasi ka vendosur ndriçimin në stadiumin e qytetit.

Stadiumi i skuadrës së Ferizajit, është njëri nga të paktët impiant në Kosovë, që ka ndriçim.

“Stadiumi ynë tani me reflektorë. Stadiumi i qytetit pas një kohe të gjatë pa ndriqim, sot klubi ynë i ka rregulluar te gjithë reflektorët dhe tanë janë në funksion për skuadrën tonë”, thuhet nder tjera në postimin e skuadrës.

Sipas, drejtueseve te Ferizajit, ata janë duke bërë me të mirën e mundshme, për të siguruar çdo gjë për futbollistët.

Postime të ngjajshme
Sport

Eksperti britanik inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri”

Sport

Tetë pjesëmarrës nga Kosova do të vijojnë kursin evropian për administratorë sporti

Sport

Suedi – Kosovë, për vetëm tri orë rekord i shitjeve të biletave

Sport

Caktohen gjyqtarët për javën e katërt në Ligën e Parë