Lajme

Stadiumi i qytetit në Ferizaj po bëhet me bari të ri sintetik

Sot në stadiumin e qytetit në Ferizaj ka mbërritur bari i ri sintetik, i cili pritet të ndërrohet.

Ky ndryshim në stadium padyshim se është i mirëseardhur për klubin, pasiqë kushtet do të përmirësohen dukshëm, shkruan Gazeta Olle.

Ndërrimi i barit sintetik është donacion në bashkëpunim mes kryetarit të FFK-së, z. Agim Ademi, kryetarit të komunës z. Agim Aliu, kryetarit të klubit FC Ferizaj z. Lulzim Abazi dhe kryetarit të LRF Afrim Haliti.

“Prezentë ne stadiumin qytetit pas mbrritjes se barit sintetik ishin Kryetar i klubit Lulzim Abazi nën kryetari Xhevat Rushiti dhe Kryetari i LRF Afrim Haliti me antaret e klubit”, thuhet në njoftimin e klubit.

Related posts
Lajme

Sallahu tregon pse nuk u takua me Hashim Thaçin e Kadri Veselin gjatë vizitës në Hagë

Lajme

A do të lehtësohen masat për festat e fundvitit?

LajmeShow Bizz

Pak orë pasi doli nga spitali, Adriana Matoshi bën një koment në rrjetet sociale

Lajme

Parashikimi i motit për këtë të mërkurë dhe të enjte, temperaturat zbresin nën zero

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *