Sport

Gjyqtarët e javës së 24-të në Superligë

Java e 24-të në BKT Superligën e Kosovës, do të vë përballë Dritën dhe Gjilanin, dy skuadrat nga i njëjti qytet që po luftojnë për titullin e kampionit. Këtë ndeshje do të drejtojë Dardan Çaka, ndërsa në VAR do të jetë Visar Kastrati. Kjo ndeshje do…
Sport

Ekipe të shumta interesohen për talentin e Arbërisë

Arbëria u mposhtë të premten e kaluar me rezultat 2-3 nga Vushtrria në derbin e Ligës së Parë duke humbur mundësinë për tu afruar me kreun e renditjes, megjithatë këtë ndeshje e shfrytëzoi për mrekulli lojtari 21 vjeçar, Ardi Arifi. Sulmuesi 21 vjeçar i…
Sport

Pasi mposhti Dritën, Gashi paralajmëron edhe Llapin

BKT Superliga e Kosovës në futboll vazhdon këtë mesjavë me ndeshjet e xhiros së 24-të. Këtë xhiro ndeshjet do të zhvillohen të mërkurën dhe të enjten, shkruan GazetaBlic Sport. Një duel shumë interesant pritet të jetë ai në stadiumin ‘Zahir…
Sport

Selimi flet për sfidën ndaj Dukagjinit

Trimror Selimi, sulmuesi i Ulpianës beson se skuadra e tij do të mbetet pjesë e Superligës së Kosovës edhe edicionin e ardhshëm. Selimi është duke kaluar një formë mjaft të mirë – pavarësisht se skuadra e tij ndodhet në pozitën e parafundit në tabelë…
Sport

Eroll Salihu suspendohet për gjashtë muaj nga FFK

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës ka njoftuar për suspendimin e Eroll Salihut nga puna e tij në këtë Federatë. Eroll Salihu ditëve të fundit ka hedhur një varg akuzash të rënda në drejtim të Kryetarit të FFK-së, Agim Ademit, për…