Sport

Nuhiu merr përsipër përgjegjësinë pas humbjes nga Drenica

Drita është mposhtur nga Drenica në xhiron e 23-të të Superligës së Kosovës në futboll. Gjilanasit humbën në udhëtim me rezultat 2-1, dhe tani mbeten mbrapa në luftën për titull, shkruan Gazeta Olle. Realizatorët e golave për Drenicën ishin Fatlum Gashi…
Sport

Tabela e Superligës pas javës së 23-të

Me tri përballjet e sotme në Suharekë, Skenderaj e Gjilan ka përfunduar edhe xhiroja edhe 23-të kampionale në Superligën e Kosovës në futboll. Ballkani vazhdon ta kryesojë në tabelë edhe pas javës së 23-të me 48 pikë, dy më shumë se Gjilani, raporton…
Sport

Superliga e Kosovës LIVE: Ka gol në ndeshjen, Drenica – Drita

Sot do të zhvillohen edhe tri super sfida të tjera, shumë të rëndësishme për skuadrat që dalin në fushë në BKT Superligë. Padyshim që kryendeshja e kësaj xhiro do të zhvillohet në Suharekë, ku Ballkani dhe Llapi si dy skuadra pretendente për titull…
Sport

Superliga vjen sot me tri super ndeshje

Ka startuar ditën e shtunë java e 23-të në BKT Superligën e Kosovës në futboll. Malisheva ka fituar me rezultat të thellë 6-1 ndaj Feronikelit, derisa Dukagjini ka marrë tri pikë të arta pas fitores 2-1 ndaj Prishtinës. Sot do të zhvillohen edhe tri super…