Sport

Superliga LIVE: Drita – Gjilani dhe Llapi – Drenica

Superliga e Kosovës vazhdon sot me dy super ndeshje që janë në program për tu zhvilluar, njëra në Gjilan e tjetra në Podujevë. Sot në program janë edhe dy sfida për tu zhvilluar, ku vëmendja e gjithë adhuruesve të futbollit kosovar është në sfidën…
Sport

Real Madridi i ‘çmendur’ eleminon PSG-në

Real Madridi e ka eliminuar Paris Saint-Germainin në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve. “Mbretërit” fituan me përmbysje 3:1 në ndeshjen e kthimit në stadiumin “Santiago Bernabeu”. Heroi i Los Blancos ishte sulmuesi Karim Benzema që shënoi…
Sport

Kujtim Shala: Me Agim Ademin nuk keni shans askush

Legjenda e futbollit e Kosovës, Kujtim Shala, me vëmendje është duke i përcjellë zhvillimet e fundit në futbollin e Kosovës, sidomos luftën që po bëhet për kryetar të Federatës së Futbollit të Kosovës. Shala e thotë hapur, se të mirin nuk e dojnë dhe…
Sport

Liga e Kampionëve: Përfundojnë pjesët e para

Janë mbyllur pjesët e para në dy ndeshejt e sotme të Ligës së Kampionëve. Në kryendeshjen e sotme mes Real Madridit dhe PSG-s, parisienët janë në epërsi 0:1. Kylian Mbappe realizoi gol të bukur në minutën e 39-të për mysafirët. Nga ana tjetër, në…