Sport

Zbulohet e dashura e Armando Brojës

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Armando Broja është në lidhje me një vajzë shqiptare. Emri i të dashurës së sulmuesit të Southamptonit është Fidela. Lojtari shqiptar në “bio” të llogarisë së tij zyrtare në “Instagram” ka vendosur…
Sport

Zgjedhjet në FFK, vjen reagimi nga MKRS

Zgjedhjet në Federatën e Futbollit të Kosovës është tema më e nxehtë në javët e fundit në vendin tonë. Kryetari aktual i FFK-së, Agim Ademi kërkon një mandat të ri, teksa përballë tij pritet të jetë djali i ish-legjendës Fadil Vokrri, Gramozi. Në…
Sport

Drita me tri mungesa të mëdha për ndeshjen ndaj Dukagjinit

Drita zhvillon të dielën ndeshjen e xhiros së 25-të të Superligës, si mysafire e Dukagjinit. Për këtë ndeshje mjaft të rëndësishme, gjilanasit udhëtojnë drejt Klinës pa tre nga futbollistët kryesor të skuadrës, shkruan Gazeta Olle. Bëhet fjalë për…
Sport

Superliga e Kosovës vjen sot me dy super ndeshje

Java e 25-të në BKT Superligën e Kosovës do të startojë sot me dy ndeshje që janë në program për tu zhvilluar. Kampionati tanimë po bëhet interesant pas çdo ndeshje dhe kështu pritet të jetë edhe në kuadër të xhiros së 25-të. Prishtina e cila mori…
Sport

Ndryshohen rregullat për të fituar “Topin e Artë”

Gazeta franceze “L’Equipe” ka konfirmuar se janë bërë katër ndryshime të mëdha “Topin e Artë”, ku lojtarët më shumë do vlerësohen për paraqitjet individuale. Ndryshimet e bëra: Paraqitjet individuale të lojtarit do jenë në vend të…