Sport

Emin Bajrami e uron skuadrën e Mitrovicës për suksesin historik

Klubi i futbollit të femrave “Mitrovica” ka dalë e para në grupin e dytë parakualifikues në Ligën e Kampionëve, derisa në ndeshjen e fundit ka triumfuar përballë ZFK Breznicës me rezultat minimal 1-0. Për këtë sukses historik skuadrën nga Mitrovica e ka…
Sport

Sonte luhet finalja e madhe e Superkupës së Evropës

Garat evropiane rikthehen edhe një herë në qendër të vëmendjes, me Liverpool dhe Chelsean që takohen në finale të Superkupës së Evropës. Me fillim nga ora 21:00, në stadiumin e Besiktas, Liverpool dhe Chelsea do të përballen për finalen e Superkupës së…
Sport

Presidenti Ademi takim me kryebashkiakun e Stambollit

Presidenti Agim Ademi ka zhvilluar dje një takim me kryebashkiakun e ri të Stambollit, Ekrem Imamoglu. Gjatë këtij takimi presidenti Ademi e njohu kryebashkiakun e Stambollit me të arriturat e FFK-së dhe të Kombëtares së Kosovës pas anëtarësimit në UEFA e FIFA…
Sport

Shaqiri shënon super gol në stërvitje te Liverpool (VIDEO)

Liverpool është stërvitur për herë të fundit para finales së Superkupës së Evropës, që të mërkurën e zhvillon kundër Chelsea. Në Stamboll, të mërkurën me fillim nga ora 21:00, Liverpool dhe Chelsea do të takohen në skuadër të Superkupës së…