Sport

UEFA zyrtarizon tre finalistët për çmimin “Lojtari i Vitit”

UEFA ka publikuar listën zyrtare me tre finalistët të cilët do të garojnë për të fituar çmimin “Lojtari i Vitit”. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Virgil van Dijk janë nominuar në çmimin 2018/19 për Lojtarin e Vitit nga UEFA. Fituesi do të zgjidhet…
Sport

Besmir Bojku: Respekt maksimal për ekipin e Drenicës

Kampioni në fuqi i Kosovës Feronikeli ndeshjen e parë të edicionit të ri të Superligës do ta zhvilloj kundër Drenicës. Para kësaj sfide tejet interesante ka folur futbollisti i Feronikelit, Besmir Bojku në një prononcim për BlicMedia. Bojku ka deklaruar se…
Sport

Befason Zidane, ja çfarë ka vendosur për Bale dhe James

Gareth Bale dhe James Rodriguez mund të vazhdojnë të qëndrojnë te Real Madrid. Dyshja, kanë qenë emrat më të përfolur për t’u larguar nga ‘Santiago Bernabeu’ këtë verë, duke mos qenë në listën e planeve të trajnerit Zinedine Zidane. Gazeta spanjolle…
Sport

Prishtina zyrtarizon transferimin e radhës

Prishtina e ka zyrtarizuar lojtarin e radhës vendorë për edicionin e ri. Kryeqytetasit kanë zbuluar se kanë nëshkruajtur me fluturuesin gjilanas, Arian Mehmeti. Ariani luan në pozitën e qendrës dhe ka një gjatësi prej 203cm. Ai së fundmi ishte pjesë e skuadrës…
Sport

Rashica ndan disa kujtime të veçanta

Milot Rashica ka vendosur të ndajë disa kujtime të veçanta me gjithë ndjekësit e tij në rrjetet sociale. Ylli i Kosovës, që paraqitet në radhët e Werder Bremen në Bundesligë, ka publikuar një ‘Instastory’ me gjitha fanellat që ka veshur në karrierën e…