Sport

Inter dhe Roma vazhdojnë bisedimet për Dzekon

Edin Dzeko mund të përfundoj në Inter gjatë javës së ardhshme. Drejtuesit zikaltër do të takohen me ata të Romës gjatë javës së ardhshme për të mbyllur marrëveshjen. Skuadra nga kryeqyteti kërkon 20 milionë euro për boshnjakun derisa oferta e tanishme e…
Sport

Griezmanni lavdëron Messin

Antoine Griezmanni është duke i shijuar ditët e tij të para si lojtar i Barcelonës dhe në një intervistë për kanalin televiziv të klubit katalonas, ai e bëri një krahasim interesant mes Lionel Messit dhe LeBron Jamesit. Francezi e theksoi se sportistët si Lionel…
Sport

Flet trajneri i Feronikelit pas eliminimit nga Liga e Kampionëve

Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, ka thënë se po i vjen keq për futbollistët e tij, pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, por ka theksuar se humbja e rasteve të shumta gjatë ndeshjes nga skuadra e tij bëri që ata ta humbin ndeshjen. Ndeshja mes Feronikelit…
Sport

Nuhiu shënon në fitoren e Sheffieldit

Atdhe Nuhiu ka vazhduar ta tregojë formën e mirë gjatë turneut parasezonal me Sheffield Wednesday, këtë herë duke shënuar në fitoren me rezultat 4:0 kundër Northampton Town. Sheffield Wednesday shënoi fitore bindëse, me rezultat 4:0, në ndeshjen miqësore…
Sport

Vinicius: “Jemi të lodhur”

Vinicius, për RM TV ka zbuluar se janë duke punuar shumë në parasezon saqë pas tri ditë stërvitje, ai ndjehet i lodhur. Në një intervistë për televizionin e Real Madridit, Vinicius Junior, i cili mbushi të premten 19 vjet – ka zbuluar ndikimin e përgatitësit…
Sport

Distria Krasniqi, e argjendtë në “Budapest Grand Prix”

Distria Krasniqi është stolisur me medalje të argjendtë në “Grand Prix” të Budapestit. Xhudistja pejane është mposhtur në finale nga japonezja Funa Tonaki, në luftën për medalje të artë. Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e argjendtë në “Budapest…