Sport

Mourinho me deklaratë befasuese për Messin

Jose Mourinho beson se të përgatisësh skuadrën për ta ndalur Lionel Messin ju bën një trajner më të mirë. Numri 10 i Barcelonës ishte një kundërshtar i rregullt për Mourinhon në Spanjë, kur ai ishte trajner i Real Madrid, dhe gjithashtu u përball me…
Sport

Superliga e Kosovës: Sot luhen dy super përballje

Superliga e Kosovës do të vazhdojë edhe sot me dy ndeshje mjaft interesante. Padyshim sot do të zhvillohet edhe një nga ndeshjet më interesante të kësaj xhiro, ajo mes Dritës dhe Feronikelit. Kampioni në fuqi udhëton në Gjilan për një përballje jo të lehtë…
Sport

10 mbrojtësit më të vlefshëm në botë

Ylli i Liverpool, Virgil van Dijk është mbrojtësi më i vlefshëm në botë me një vlerë prej 90 milionë funteve. Holandezi i prinë listës së publikuar nga “Transfermarkt”, duke lënë prapa shokun e skuadrës, Trent Alexander Aronld, i cili vlerësohet me 72…
Sport

Fansat fiksohen pas të dashurës së yllit të Interit

Lautaro Martinez është duke kaluar nëpër një formë të shkëlqyer teksa së fundmi realizoi het-trik në fitoren e përfaqësueses së Argjentinës 4:0 ndaj Meksikës. Martinez tashmë ka arritur në kuotën e 9 golave me kombëtaren e tij.Por forma e tij e mirë, ka…
Sport

Guardiola ka një mesazh për skuadrat evropiane

Pep Guardiola ka dhënë një mesazh të rëndësishëm për skuadrat evropiane. Pas dëmtimit të Aymeric Laporte, shumë zëra insistonin se Man City do të tentojë për të transferuar ndonjë lojtar për të zëvendësuar francezin. Skuadrat e mëdha si Inter që kanë…
Sport

Ja kur mund të transferohet Muriqi te Manchester United

Manchester United raportohet të jetë duke synuar transferimin e sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqi. Gazeta turke Fanatik beson se “Djajtë e Kuq” do të dërgojnë zyrtarë për të vëzhguar sulmuesin Vedat Muriqi në ndeshjen Alanyaspor – Fenerbahce që…
Sport

Ndeshje miqësore: FC Prishtina 01 mposhtet nga Shkupi

Ndeshje miqësore: FC Prishtina 01 mposhtet nga Shkupi FC Prishtina 01 sot ka qenë në Shkup ku ka zhvilluar një ndeshje miqësore me klubin që mban emrin e qytetit. Skuadra është paraqitur mjaft mirë, kundër një kundërshtari mjaftë të fortë, duke pësuar në…