Sport

Fjalët e para të Coutinho si lojtar i Bayernit

Philippe Coutinho ka përfunduar transferimin e tij (huazimin) nga Barcelona te Bayern Munich, me një marrëveshje sezonale, përfshirë një mundësi blerjeje prej 120 milionë euro. Mesfushori brazilian do ta kalojë sezonin 2019-2020 me kampionët e Bundesligës…
Sport

Ja kur dalin në shitje biletat e ndeshjes Kosovë – Çeki

Sot dalin në shitje biletat e ndeshjes Kosovë – Çeki. Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se sot në orët e pasdites do të dalin në shitje biletat e ndeshjes kualifikuese për Euro 2020, Kosovë – Çeki, e cila do të zhvillohet më 7 shtator në…
Sport

Dy klube të mëdha pas Xherdan Shaqirit

Xherdan Shaqiri nuk është i lumtur te Liverpooli, pasi nuk po merr minuta dhe kërkon largimin. Shqiptari ka folur me trajnerin Jurgen Klopp dhe i ka kërkuar që ta lërë të lirë.  Dy emrat e fundit që kanë dalë në skenë për sulmuesin janë Galatasaray dhe…