Sport

Spektakël golash në Allianz Arenën e zbrazur, Bayerni vazhdon dominimin në Bundesligë

Bayern Munich e ka mposhtur Eintracht Frankfurtin me rezultat 5-2 në kuadër të javës së 27-të në Bundesligë

Bayerni për herë të parë luajti pa tifozë në Allianz Arena dhe kjo shkaku i pandemisë së Koronavirusit, shkruan Reporteri.net

Bavarezët fituan 5-2 ndaj Frankfurtit në një ndeshje tejet atraktive.

Për fitoren e vendasve shënuan Goretzka, Muller, Lewandowski, Davies, ndërkaq për mysafirët të dy golat i shënoi Hinteregger, i cili poashtu në këtë përballje realizoi edhe një autogol.

Me këtë fitore Bayerni vazhdon të jetë lider i Bundesligës tani me 61 pikë, 4 më shumë se Dortmundi që zë vendin e dytë me 57 pikë.

Postime të ngjajshme
Sport

Isa Mustafa me një analizë të gjatë, reagon fuqishëm ndaj akuzës për prodhim të lajmeve të rreme

Sport

Nëntë minuta lojë, zhbllokohet rezultati në takimin Juventus – Torino

Sport

Këto janë fjalët e Cimës së Ballkanit para derbit të së dieles

Sport

Në prag të derbit Drita – Ballkani, dy kapitenët e skuadrave tregojnë atmosferën dhe pritshmëritë