Lajme

Specialja ngre aktakuzë kundër Gucatit e Haradinajt, e dërgon në gjykatë

Prokuroria e Specializuar në Hagë ka ngrit aktakuzë ndaj Hysni Gucatiti dhe Nasim Haradinajt.

Lajmin e ka bërë të ditur, avokati Tomë Gashi në Kanal10.

Vendimi për caktimin e gjyqtarit të procedurës paraprakë është marrë më 29 tetor mirëpo, është bërë publike para dy ditësh, pra 17 nëntor.

Postime të ngjajshme
Lajme

Lajm i mirë: Mblidhen 100 mijë euro për shërimin e të riut nga Suhareka

Lajme

Kushdo që e shihni këtë person, lajmërojeni menjëherë policinë

Lajme

Humb betejën me COVID-19, mjeku i njohur kosovar

Lajme

Kjo është procedura për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti