Sport

Spastrim te Liverpooli, Klopp fillon rindërtimin, këta 9 lojtarë përfshirë Xherdan Shaqirin do të largohen nga skuadra

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp është i gatshëm të fillojë një pastrim masiv te Liverpool këtë verë.

Kuqezinjtë nuk kishin një mbrojtje shumë të mirë për të mbrojtur titullin e tyre në Premier League, duke përfunduar të 3-tët në kampionat dhe 17 pikë prapa kampionit Manchester City edhe atë duke siguruar atë në ndeshjen e fundit të sezonit.

Për Daily Star, ka nëntë lojtarë që do të largohen këtë verë ndërsa Klopp rifreskon skuadrën e tij me goditje që të sfidojë përsëri nderimet e elitës.

Portieri Adrian, mbrojtësi Ben Davies, i riu Neco Williams, mesfushori Xherdan Shaqiri, sulmuesi Divock Origi, portieri i gjuajtjeve Loris Karius dhe mesfushorët Harry Wilson dhe Marko Grujic do të largohen këtë verë.

Një që do të largohet, por është i sigurt, është Gini Wijnaldum, i cili do është veqmë jashtë kontratës dhe zyrtarizimi me Barcelonën është vetëm disa ditë larg.

Postime të ngjajshme
Sport

Nexhipi flet për transferimet te Ballkani

Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”

Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Xhaka pritet t’i bashkohet Romës