Sport

Spanja, kombëtarja e vetme që ka ftuar 24 futbollistë për “Euro 2020” – Enrique tregon pse e mori këtë vendim

UEFA ka njoftuar se 24 shtetet pjesëmarrëse në Kampionatin Evropian kanë konfirmuar listat me futbollistët e ftuar, shkruan Zeri.info.

Spanja është kombëtarja e vetme që në listë ka përfshirë 24 futbollistë, nga 26 sa është e lejuar.

Përzgjedhësi i Spanjës, Luis Enrique, ka arsyetuar vendimin e tij, duke deklaruar:

“Ne nuk duam të marrim më shumë sepse duam që të gjithë të kenë një shans për të luajtur dhe ne e dimë se vetëm rreth 18 ose 19 do të luajnë në të vërtetë”.

Lista e futbollistëve të ftuar nga Enrique është kjo:

Kujtojmë se “Euro 2020” zhvillohet nga 11 qershori deri më 11 korrik.

Spanja është në Grupin E, së bashku me Suedinë, Poloninë dhe Sllovakinë.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë