Sport

Spanja demolon Gjermaninë

Askush nuk kishte besuar se sonte Gjermania do të bie përtokë, shkruan “Zeri.info”.

Katër herë kampioni i Botës është mposhtur thellë nga Spanja me rezultat 6:0 në sfidën që u zhvillohet sonte në kuadër të Ligës së Kombeve.

Një humbje kjo turpëruese dhe historike për gjermanët.

Ishte futbollisti i Manchester Cityt, Ferra Torres ankthi për portën e Manuel Neuerit pasi i ka shënuar het-trik, derisa nga një gol ka shënuar edhe Morata, Rodri e Oyazabarl.

Postime të ngjajshme
Sport

Yll Hoxha shpërblen veten pas paraqitjes së mirë në ndeshjen e sotme

Sport

Ish-bashkëlojtarët e Sinanit me telegram emocionues ngushëllimi për familjen dhe shokët e tij

Sport

Arsyet që e shtyjnë Messin të pranojë ofertën e PSG-së

Sport

Prishtina mëson kundërshtarët e mundshëm në Ligën e Kampionëve