Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf

Sot (e martë) në orën 14:00 në fushën me bari sintetik në Ferizaj, në organizim të FFK-së në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Futbollit në Gjermani, do të zhvillohet ndeshja e Superkupës “Kosovë-Diasporë“.

Në këtë ndeshje luajnë fituesi i Kupës së Kosovës, FC Llapi dhe fituesit të Kupës së Diasporës, FC Kosova Düsseldorf.

Në prag të kësaj ndeshje, është mbajtur një konferencë për media ku janë bërë të ditura detajet rreth këtij eventi tradicional, e ku të pranishëm krahas përfaqësuesve të FFK-së kanë qenë edhe përfaqësuesit e FSHFGJ-së dhe dy klubeve që do të përballen sot.

Postime të ngjajshme
Sport

Humbja me Partizanin kushton shtrenjtë, Martini njofton vendimin e rëndësishëm

Sport

Daku gjen rrjetën për herë të tretë në Kroaci, shënon në fitoren e Osijekut

Sport

Real Madridi është destinacioni i preferuar i Haalandit

Sport

Shiu në Elbasan "mbyt" Teutën, Partizani fiton me përmbysje spektakolare