Sport

Sot zhvillohet ndeshja e fundit e xhiros së 14-të në Superligë

Sot zhvillohet ndeshja e fundit e xhiros së 14-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Llapi e pret Ballkanit në ndeshjen kryesore të javës, e cila zhvillohet në Stadiumin e Merdares, me fillim nga ora 13:00, shkruan Gazeta Olle.

Skuadra e Batatinës kërkon vazhimin e ecurisë pozitive në ndeshjet e fundit, ndërsa ajo e Isufit udhëton për tri pikë për të vazhduar të jetë lider në Superligë.

Kjo ndeshje interesante do të gjykohet nga Mervan Bejtullahu me asistentët Lumturije Muhadri dhe Besnik Morina, kurse gjyqtari i katërt do të jetë Erdall Zasella. Në VAR do të jetë Dardan Çaka dhe asistenti i tij Granit Hyseni.

Llapi gjendet në pozitën e gjashtë në tabelë me 18 pikë, teksa Ballkani në të tretin me 24 sosh.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *