Sport

Sot zhvillohen tri ndeshje të Superligës, vëmendja kryesore në derbin e madh Gjilani – Drita

Sot zhvillohen tri ndeshje në kuadër të xhiros së 15-të në Superligën e Kosovës.

Dueli kryesor zhvillohet në Stadiumin e Qytetit në Gjilan, ku Gjilani e pret Dritën në derbin e madh kosovar, shkruan Gazeta Olle.

Të dy skuadrat kryesojnë në tabelë me nga 25 pikë dhe kërkojnë fitoren për të tu shkëputur të vetme në pozitën e parë.

Interesant pritet të jetë edhe dueli i cili zhvillohet në Skenderaj, aty ku Drenica do t’i bëjë konak ekipit të Llapit.

Në ndeshjen tjetër, Ballkani do të jetë nikoqir i Malishevës në Suharekë.

Related posts
Sport

Dhjetë klubet me vlerën më të madhe

Sport

Faza e grupeve në Ligën e Evropës përmbyllet sonte: Këto janë 16 ndeshjet, vëmendja në Napoli

Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *