Sport

Sot zhvillohen përballje interesante në kualifikimet e Kampionatit Botëror

Sot do të luhen ndeshjet e radhës në kualifikimet e “Katar 2022”.

Fillimisht nga ora 18:00 përballen Azerbajxhani dhe Portugalia.

Ndërsa nga ora 20:45 zhvillohen 12 ndeshje tjera shumë të rëndësishme.

Francën e pret një përballje e lehtë në letër kundër Finlandës, ndërsa derbi pritet të zhvillohet mes Holandës dhe Turqisë.

Danimarka e pret në shtëpi Izraelin, ndërsa Norvegjia synon të arrijë tre pikët e radhës kundër Gjibraltarit.

Këto janë të gjitha ndeshjet kualifikuese që zhvillohen gjatë ditës së sotme.

Postime të ngjajshme
Sport

Real Madridi pa pesë futbollistë të rëndësishëm ndaj Valencias

Sport

Drenica, liderja e re e Superligës: Tahir Lushtaku synon daljen në garat evropiane me skuadrën nga Skënderaj

Sport

Eksperti britanik inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri”

Sport

Tetë pjesëmarrës nga Kosova do të vijojnë kursin evropian për administratorë sporti