Sport

Sot superndeshja Manchester City – Liverpool, ky prite të jetë formacioni i skuadrave

Sot nga ora 17:30do zhvillohet një superndeshje në kampionatin anglez mes Manchester Cityt dhe Liverpoolit.

Dy skuadrat edhe këtë edicion shihen si favoritët për titull, andaj fitorja në këtë përballje është mjaftë e rëndësishme.

Skuadra e Pep Guardiolas do jetë pa sulmuesin Sergio Aguero që vazhdon të jetë i lënduar, derisa të mysafirët vërehet mungesa e Virgil van Dijk.

Formacionet e mundshme të dy skuadrave:

Manchester City (4-3-3): Ederson, Walker, Dias, Laporte, Ake; Foden, Rodri, De Bruyne, Torres, Jesus, Sterling.

Liverpool (4-2-3-1): Alisson, Robertson, Gomez, Williams, Alexander-Arnold; Henderson, Wijnaldum; Mane, Salah, Firmino; Jota.

Postime të ngjajshme
Sport

Zyrtare: Finalja e kompeticionit të madh evropian do të zhvillohet në 'Air Albania'

Sport

Pele shkruan postim zemërthyes një javë pas vdekjes së Maradonës

Sport

Kundërshtarët jo se jo, por as në stërvitje nuk po mundin ta ndalin Almir Kryeziun

Sport

Këto janë gjyqtarët të cilët do ta ndajnë drejtësinë në xhiron e 16-të